Balıkesir Üniversitesi en az lise mezunu personel alımı yapıyor! Başvurular 2 gün sonra bitecek?

Balıkesir Üniversitesi 657 Sayılı Devlet Memurları Kanununun 4, maddesinin (B) fıkrası ile 06.06.1978 tarihli ve 7/15754 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına ilişkin Esaslarda yer alan Ek 2. maddenin (b) fıkrasına göre Hemşire, Röntgen Teknisyeni, Sağlık Teknikeri, Diğer Sağlık Personeli kadrolarına personel alımı yapacağını açıkladı. En az lise mezun adaylar arasından görevlendirme yapacağını belirten kurum, yine adaylardan en az 60 KPSS puan şartı aradığını duyurdu. Başvuru sürecine ilişkin merak edilen detaylara ise yayınlanan ilan ile paylaşıldı.

BAŞVURU TARİHİ VE ŞEKLİ

Balıkesir Üniversitesi personel alımı başvuruları 24 Şubat 2023 tarihinde başlayıp 10 Mart 2023 tarihine kadar devam edecek

Adaylar Balıkesir Üniversitesi Rektörlüğü Personel Daire Başkanlığı Çağış Yerleşkesi BALIKESİR adresine  posta yoluyla veya şahsen başvuruda bulunabilecek.

BAŞVURU İÇİN GEREKLİ BELGELER NELER?

1- Fotoğraflı başvuru formu.

2- Nüfus cüzdanı fotokopisi.

3- Diploma fotokopisi (e-devlet çıktısı kabul edilecektir.)

4- 2022 yılı KPSS sonuç belgesi.

5- Başvurulan unvanda isteniyor ise iş tecrübesini gösterir onaylı belge/ katılım belgesi/ sertifika.

6- SGK prim günlerini gösterir belge.

BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

Genel Şartlar:

– 657 Sayılı Devlet Memurları Kanununun 48. maddesinin (A) bendinde belirtilen şartları taşımak.

Özel Şartlar:

1- Tercih edilecek pozisyonun karşısında yer alan şartları taşıyor olmak.

2- KPSS (B) grubu sınavına girmiş olmak.

3- Herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak.

4- Nöbet usulü çalışmaya engel bir durumunun bulunmaması.

5- Başvuracak adayların durumunun; 557 Sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/B maddesinin “Bu şekilde istihdam edilenler, hizmet sözleşmesi esaslarına aykırı hareket etmesi nedeniyle kurumlarınca sözleşmelerinin feshedilmesi veya sözleşme dönemi içerisinde Bakanlar Kurulu Kararı ile belirlenen istisnalar hariç sözleşmeyi tek taraflı feshetmeleri halinde, fesih tarihinden itibaren bir yıl geçmedikçe kurumların sözleşmeli personel pozisyonlarında istihdam edilemezler.” hükmüne uygun olması.

6-Adaylarla hizmet sözleşmesi yapılacak olup, sözleşmede belirtilen şartları yerine getirmeyen adayların sözleşmeleri bir ay içerisinde feshedilecektir.

RESMİ İLAN METNİ İÇİN TIKLAYINIZ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir