Dükkânda Sanat Var!

Dükkânda Sanat Var!

Şehrin bohem-şık noktası Tophane’de, sokak sanat ile buluşuyor. 22-23 Aralık’ta gerçekleşecek “ArtInShop” etkinliği kapsamında otantik dükkanlarda sanat eserleri sergilenecek, izleyiciler sanatçılarla buluşacak.

22-23 Aralık tarihlerinde, Tophane hareketli bir hafta sonuna sahne olacak. Bu günlerde, Tophane’nin Hacımimi Mahallesi odak alınarak hepsi birbirine yürüme mesafesinde yer alan dükkanlarda çeşitli sanatçıların işleri sergilenerek, bu mekanlar alternatif birer sanat mecrasına dönüşecek. Günlük hayat akışı içinde ziyaret edilen, alışveriş yapılan dükkanlar, etkinlik süresince farklı medyumlarda üretim yapan çağdaş Türk sanatçı ve tasarımcıların eserlerine ev sahipliği yapacak.

Cubis Art tarafından tasarlanan ve Dreamscircle’ın organizasyonunu üstlendiği “ArtInShop” etkinliği sırasında sanatçılar önceden duyurusu yapılmış bir takvim çerçevesinde eserlerinin sergilendiği mekanlarda “olası” izleyicileri ile buluşurken, dükkanları ziyaret edenler doğal akış içinde birer sanat izleyicisine dönüşecek. 

Mehmet Sinan Kuran, Sema Topaloğlu, Cüneyt Aksoy, Hasan Yasin Şahin, Khanım Tagieva, Kerem Yiğit ve Kenan Yiğit gibi sanatçıların işlerinin Hacımimi Mahallesi’nde yer alan Manuk’s Design, Frankeştayn Kitapevi, Sofa Arts & Antiques, The Limited Designs, Utoy, Wise Galata gibi dükkanlarda sergileneceği etkinlikteki karşılaşmalarda, “Mekan-Eser-İzleyici” arasındaki iletişimin interaktif bir deneyim haline gelmesi, sanatın beklenmedik noktalarda izleyicisiyle karşılaşması hedefleniyor. 

Detaylı bilgi ve sanatçı takvimi için; “artinshop_” instagram adresini ziyaret edebilirsiniz.  

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir