Muharrem İnce’den Kılıçdaroğlu ziyareti açıklaması: Dostlar alışverişte görsün ziyaretiydi; amaç anlaşmak değildi, olsa son güne kalmazdı

Memleket Partisi Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, katıldığı canlı yayında gündemi değerlendiriyor.

İnce, HaberTürk TV’de gazeteci Mehmet Akif Ersoy’un sorularını yanıtlıyor. İnce’nin söyleşisinden öne çıkanlar şöyle:

“İttifakların süresi geçmişti. Sayın Kılıçdaroğlu partimizi ziyarete geldiğinde ittifaklar artık bitmişti. Adaylıkların kesinleşmesine 24 saat kalmıştı. Bir nezaket ziyaretiydi. Belki de kamuoyu önünde ‘Bak ziyaret ettim’ demek içindi. Sayın Kılıçdaroğlu ve yardımcılarımız deprem konusu, seçim güvenliğini konuştuk. “Benim adaylığımda sandıklara sahip çıkamadınız” diye konuştuk. Trolleri konuştuk. Sonunda kapıdan uğurlarken ‘Hoşgeldiniz, güle güle’ dedim. Bu art niyetli cümle değildi. Onu yanlış yorumlayanlar oldu. Bir tweetle düzelttim ama. Sayın Kılıçdaroğlu giderken Halil İbrahim sofrasında bahsetti, içeride onu da söylemedi. Amaç anlaşmak, ikna etmek değildi zaten. Öyle bir amaçları olsaydı son güne kalmazdı, onu da milletimin takdirine bırakıyorum.

“Yüzde 58 ile kazanın o zaman”

Şu anda seçimi kazanmak gibi bir dertleri yok. Hesapları, seçimin sonucunda biz kaybedeceğiz, suçluyu şimdiden ilan edelim; bu Muharrem İnce. Dertleri bu. Bunu milletimizin iyi anlaması lazım. Bir taraftan yüzde 60 ile kazanıyoruz. Muharrem İnce de 1-2… Yüzde 58 ile kazanın o zaman… 

“Kuralar seçildi, yerler belli. Bitti orası”

Kendilerine, adaylarına güvenmiyorlar. 13 toplantıda adaylarını belirlemediler. Erdoğan’a muhalefet edersen teröristsin, 6’lı Masa’ya muhalefet edersen hainsin. Ben adaylıktan çekilsem bile o oylar çantada keklik değil ki. Muharrem İnce tek başına bir adam değil. 3 yıldır yollarda. Parti kurmuş, 73 il, 483 ilçe binası olan gönüllülerin kurduğu parti. 115 bin kişi sandığa gitti imza verdi. Ben bunlarla birlikte iş yapıyorum, siyaset yapıyorum. Burada çekilmemizi gerekecek bir durum yok, teknik olarak da bu mümkün değil. Kuralar seçildi, yerler belli. Bitti orası.

“Ben çok daha şanslıyım Kılıçdaroğlu’na göre”

Bu seçimin ikinci tura kalacağını herkes biliyor. Bu bir ön seçim olacak. İkinci tura kaldığında Kılıçdaroğlu mu Erdoğan’ın karşısında kolay kazanır, bunu düşünsünler. Ben çok daha şanslıyım Kılıçdaroğlu’na göre. Onu düşünsünler. Dolayısıyla ikinci turu düşünün. Erdoğan’ın karşısında sayın Kılıçdaroğlu mu daha şanslı, ben mi? Bunu herkes vicdanına, aklına, beynine sorsun.

Ayrıntılar geliyor…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir