Senaryo yazarı filmi bilemedi: Herkese benden çay, Şakir’e çay yok

Soruları ve yarışmacılarıyla sık sık gündeme gelen Kim Milyoner Olmak İster’in son bölümüne Yeşilçam sorusu damga vurdu. Senaryo yazarı olduğunu söyleyen 23 yaşındaki Deniz Yüksel, Türkiye Sineması ile ilgili soruyu yanıtlamakta zorlandı. Joker hakkını kullanan yarışmacı elenmekten son anda kurtuldu.

İlk baraja kadar başarıyla soruları yanıtlayan Yüksel’e altıncı soruda “Herkese benden çay! ve Şakir’e çay yok cümlelerini duyuyorsanız izlediğiniz film hangisidir?” sorusu soruldu.

Şıklar arasında Çöpçüler Kralı, Kibar Feyzo, Çiçek Abbas ve Şekerpare yer aldı. Yanıtı bilmekte zorlanan yarışmacı yarı yarıya joker hakkını kullandı.

‘YEŞİLÇAM FİLMLERİNİ BİRAZ İZLEMELİSİN’

C ve D şıkları arasından doğru şıkkı söyleyen Deniz Yüksel yarışmaya devam edebildi. Kenan İmirzalıoğlu bunun üzerine “Sen ağırlıklı olarak yabancı filmler izliyorsun anladığım kadarıyla. O senaryolarını Türk seyircilere mi yazacaksın?” diye sordu.

Yarışmacıdan “Evet, yani emin değilim aslında” yanıtını aldıktan sonra ise İmirzalıoğlu, “O zaman bence buradaki seyirciyle kalp bağını kurmak istiyorsan Yeşilçam filmlerini biraz izlemelisin. O filmler çok güzel ve öğretici” tavsiyesini verdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir