Dev Kripto Para Borsası Desteği Sonlandırdı: Altcoin İrtifa Kaybetti!

Coinbase Global, aylar süren bildirimin ardından nihayet Bitcoin SV için desteğini çektiğini açıkladı. Böylece, önde gelen kripto para borsası, kullanıcıların para çekme ve yatırma işlemleri artık devre dışı bırakıyor. Şok edici bir gelişme olarak token irtifa kaybetse de yeşil bölgede kalmaya devam ediyor.

BSV artık kripto para borsası Coinbase’de olmayacak!

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere Coinbase, BSV desteğini sonlandıracağını daha önce bildirmişti. Şimdi ise kripto paranın artık trade platformunda mevcut olmayacağını duyurdu. Gerçekte, Coinbase müşterileri artık BSV varlıklarına erişemeyecek. Ayrıca borsa, cüzdanlarında daha fazla kripto para çekmelerine veya yatırmalarına izin vermeycek. Daha önce Coinbase’de BSV bulunduran ve kripto borsasından bir uyarı aldıktan sonra bile tokeni hareket ettirmeyenler için varlıklar tasfiye edilecek. Veya, Coinbase’de desteklenen başka bir tokenin piyasa eşdeğerine dönüştürülecek. Borsa, yeni kripto paranın tam değerini, işlem maliyetlerini düşerek kullanıcının hesabına yatıracak.

Coinbase, BSV iş ilişkisini sona erdireceği açıklamıştı. Kasım ayında, kripto borsası kullanıcılarına BSV’lerini geri çekmelerini ya da tasfiye etmelerini bildirdi. BSV’ye sahip olan birçok Coinbase müşterisi, dönüşümü takip edebilecek ek vergi ücretleri konusunda endişeliydi. Coinbase, Bitcoin’in mucitlerinden biri olarak kabul edilen Craig Wright’ın BTC telif hakkını kaybetmesinin ardından 2021 yılına kadar BSV tokenini listeden çıkarmıştı. O dönemde token, protokolüne yönelik çok sayıda saldırıya maruz kaldı. Dolayısıyla Coinbase, coin’e karşı pozisyon alan tek borsa olmadı. Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance, o sırada Bitcoin SV’yi benzer şekilde listeden çıkardı.

BSV haberin ardından irtifa kaybetti!

Performans göstermeyen tokenleri listeden çıkarma kararı, özellikle bu tür varlıklar belirli zorluklarla boğuştuğunda, hızla bir kripto endüstrisi trendi haline geliyor. Ripple ile ilişkili coin XRP, üç yıldan daha uzun bir süre önce benzer bir kaderi paylaştı. Bu durumda, coin’e karşı düzenleyici engellerden kaynaklanıyordu. ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), XRP’yi bir yatırım sözleşmesi olarak sunduğu için Ripple’a karşı bir yaptırım davası açtı. Düzenleyicinin görüşüne göre, XRP kayıtsız bir menkul kıymet. Coinbase ve Binance dahil olmak üzere birçok borsa tokenı listeden çıkarmaya karar verdi. Bu da kripto paranın piyasa görünümü üzerinde dalgalanma etkisi oldu.

BSV’yi listeden çıkarmasının, Coinbase kullanıcılarını kripto parayı destekleyen diğer platformlara itmesi mümkün. Bu nedenle kullanıcı tabanını olumsuz yönde etkileme potansiyeli de var. Bu arada haber BSV’yi ciddi anlamda etkilemedi. Bununla birlikte token, gün içinde yükseldiği 77 dolar seviyelerinden irtifa kaybetti. BSV, yazı sırasında günlük bazda %3 artışla 72,85 dolardan işlem görüyordu.

BSV günlük fiyat grafiği. Kaynak: CoinMarketCap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir