Katar ile ardı ardına imzalar

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Katar Devleti Emiri Şeyh Temim bin Hamad Al Sani’nin daveti kapsamında Doha’ya gitti. Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan, Katar Başbakan Yardımcısı ve Savunma Bakanı Halid Bin Muhammed Al-Attiyah tarafından karşılandı.

YÜKSEK STRATEJİK KOMİTE TOPLANTISINA KATILACAK

Erdoğan, Türkiye ile Katar arasındaki Yüksek Stratejik Komite’nin Dokuzuncu Toplantısı’na katılacak. Toplantıda, iki ülke arasındaki işbirliğinin muhtelif alanlarda daha da derinleştirilmesi imkanları ele alınacak.

İKİ LİDER BAŞ BAŞA GÖRÜŞTÜ

Resmi törenle karşılanan Erdoğan, gündemi ele almak üzere Sani ile baş başa görüştü.

Görüşmede Gazze’deki son durum ele alındı
Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Katar Emiri Al Sani ile görüşmesinde İsrail’in Gazze katliamındaki son durum, ateşkes ve kalıcı barış çabaları ile Gazze’ye insani yardımlar ele alındı.

Görüşmede Gazze’ye insani yardımların yeterli derecede ulaştırılması için Türkiye’nin çabalarının artarak devam ettiğini belirtti.

“İSRAİL SAVAŞ SUÇLULARININ HESABINI VERMELİ”

Erdoğan, İsrail’in savaş suçlarının hesabını vermesi gerektiğini, bunun için hukuki gayretlerin ve uluslararası desteğin artırılmasının önemli olduğunu ifade etti.

İKİ ÜLKE ARASINDA 12 İŞ BİRLİĞİ ANLAŞMASI İMZALANDI

Öte yandan, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Katar Emiri Al Sani huzurunda çeşitli alanlarda 12 iş birliği anlaşması ile Yüksek Stratejik Komite 9. Toplantısı Ortak Bildirisi imzalandı.

İmza töreni sonrası Dışişleri Bakanı Hakan Fidan’ın Katarlı kadın bakan ile tokalaşmaması dikkat çekti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir