Mert Aydın, Joe Worrall’ın hikayesini yazdı! Herkesi üzen trajik olay

Joe Worrall, kariyerinin başlangıcından bu yana oynadığı takımlarda liderlik özelliğini göstermiş bir isim… Sadece doğma büyüme Nottinghamlı olduğu için değil, saha içi ve saha dışı duruşuyla da kaptanlık pazubandını almış bir isim… Keza aynı şekilde 7 yıl önce İngiltere 17 yaş Milli Takımı’na bir oyuncu sakatlığı için gittiğinde bile Dünya Kupası’nda takım kaptanı yapılmıştı.

Sert ve mücadeleci özelliği olan bir oyuncu Worrall… Rangers formasıyla İskoç Premier Ligi’nde oynamış olsa da, İngiltere Premier Ligi’nde forma bulma şansı zorlandı. Takımda ilk tercihlerden biri olma konumunu kaybetti. Ama şunu söyleyebiliriz ki, eğer takıma ve ülkeye uyum sağlayabilirse en azından gayret ve mücadele açısından Beşiktaş taraftarını tatmin edecek ve sahada yenilgiyi kabullenmeyecek bir oyuncu…

DAYISI HAYAT KURTARIRKEN ÖLDÜ
Bir de küçük not, bu sezon başında Worrall’ın asker olan dayısı intihar etmek isteyen birini kurtarmaya çalışırken trenin çarpmasıyla hayatını kaybetti. O hafta sonunda Forest’ın lig maçı öncesinde kulüpte çok sevilen Worrall’ın dayısı için bir dakikalık bir saygı duruşunda bulunuldu.

TAKIMLA ÇALIŞTI
Joe Worrall’ın Beşiktaş’taki mesaisi başladı. İngiliz stoper, teknik heyet ve yeni takım arkadaşlarıyla tanıştıktan sonra ilk antrenmanına çıktı. Worrall’ın takımla birlikte çalıştığı aktarıldı. Fernando Santos’un deneyimli stoperi Antalyaspor maçının kadrosuna alması bekleniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir