Özgür Özel’den “laiklik” mesajı: Asla vazgeçmeyeceğiz

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, “Cumhuriyet devrimlerinden ve laiklik ilkesinden asla vazgeçmeyeceğimizi bir kez daha hatırlatıyoruz” ifadelerini kullandı.

Özel, laiklik ilkesinin Anayasa’ya girişinin 86. yıldönümüne ilişkin sosyal medya hesabından bir mesaj paylaştı.

Özel’in sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımın tamamı şu şekilde:

“Laiklik ilkesinin Anayasaya girişinin 87’nci yıldönümünde, Cumhuriyetimizin kurucu değerlerinden, Cumhuriyet devrimlerinden ve laiklik ilkesinden asla vazgeçmeyeceğimizi bir kez daha hatırlatıyoruz.”

Erdoğan ve Özel arasında “Şeriat” diyaloğu

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, geçen günlerde Diyanet Akademisi Başkanlığı 1. Dönem Aday Din Görevlileri Mezuniyet Merasimi’nde  “İslam’ın hayata dair kurallarının bütününü temsil eden şeriata düşmanlık, esasında dininin bizatihi kendisine husumettir” demişti

 “Şeriata yönelik sergilenen pervasızlıkların gerisinde cehalet ve bilgisizlik hastalığı var” var diyen Erdoğan, konuşmasının devamında,” Ülkemizde en azından bir kesimin içinde bulunduğu cehalet karanlığında daha fazla boğulduğunu görmekten üzüntü duyuyoruz.” ifadelerini kullanmıştı

TIKLAYIN-Erdoğan: Şeriata düşmanlık esasında dinin bizatihi kendisine husumettir

Özel’den Erdoğan’a: Şeriat uygulanırsa bir tane parmağın, elin, dilin kalmaz

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Erdoğan’ın şeriat sözlerine şu yanıtı vermişti:

“Her şeyin başladığı yerdeyiz. Burda olan veya burada olamayan ancak kalbi burda olan siz değerli yoldaşlarıma yürekten teşekkür ediyorum. Birileri bize hakaret ediyor, saldırıyorlar, hiçbir şey olmasa bile ortaya bir tartışma atmaya çalışıyorlar. Sen şeriat tartışmasından bu ülkede ne elde edeceksin? Zamları, pahalılığı konuşmak istemiyorlar.

Buradan bütün Türkiye’ye sesleniyorum; açlığın, yoksulluğun olduğu bir yere Erdoğan’ın suni gündemlerine katılmayacağız.

Cevap da vereyim; şeriat dediğin kurallar ‘pozitif hukukun yerinde olsun’ dersen iyi düşün… Hırsızlığın cezasının ne olduğunu biliyorsun. Uygulanırsa bir tane parmağın, elin, dilin kalmaz senin dilin… O yüzden şeriat, saltanat diyip kendisine son halife diye slogan attırdığın kimsenin kafasını karıştırma.”

TIKLAYIN-Özel’den Erdoğan’a: Şeriat kurallarına göre hırsızlığın, yalanın cezasını biliyorsun; ne parmağın ne dilin kalır!

 

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir