Tecno Camon 30 Premier, 12GB RAM’le geliyor!

Tecno’nun geçtiğimiz yaz piyasaya sürdüğü Camon 20 Premier modelinin ardılı olan Camon 30 Premier’in lansmanı yaklaşıyor gibi görünüyor. Bu yeni model, EEC, Bluetooth SIG ve Geekbench gibi çeşitli sertifika platformlarında görüldü. En son gelişme ise TUV sertifikası ile geldi. Camon 30 Premier için alınan TUV sertifikası, cihazın 4900 mAh kapasiteli büyük bir bataryaya sahip olduğunu ortaya koyuyor. Şarj için USB-C portunun bulunduğu kesinleşmiş olsa da, şarj hızı hakkında henüz bir bilgi bulunmuyor.

Daha önceki sertifikalara göre, Camon 30 Premier’in MediaTek Dimensity 8200 yonga seti ile geleceği ve 12GB RAM ile eşleştirileceği öngörülüyor. Ancak lansman sırasında farklı RAM konfigürasyonları da sunulabilir.

Tecno Camon 30 Premier, 12GB RAM’le geliyor!

Geekbench listelemesine göre, cihaz tek çekirdekli testte 529 puan, çok çekirdekli testte ise 1355 puan aldı. Android 13 işletim sistemi ile Geekbench’te görünen cihazın, Tecno’nun Camon 20 Premier modelinin geçen Ekim’de Android 14 OS güncellemesini alan ilk non-Pixel akıllı telefon olmasından dolayı, muhtemelen Android 14 ile piyasaya sürülmesi bekleniyor.

Bluetooth SIG sertifikası, cihazın Bluetooth 5.3 desteği ile geleceğini gösteriyor. Tecno henüz resmi bir lansman tarihi açıklamamış olsa da, alınan bu sertifikalar Camon 30 Premier’in piyasaya sürülmesinin yakın olduğunu işaret ediyor. Telefonun tam özellikleri ve piyasaya çıkış takvimi hakkında ilerleyen zamanlarda daha fazla detay bekleniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir